Select Page

Interaktywny świat nauki dla szkół podstawowych

pełen inspirujących historii i prawdziwych wyzwań

Dostępne lekcje

Bohaterskie Enzymy

 

BEZPŁATNY dostęp do lekcji dotyczącej enzymów.

 

 • Interaktywne i wciągające lekcje, gotowe do prezentacji i zastosowania w czasie zajęć.
 • Lekcje przeznaczone dla dzieci wieku 10-12 lat, ale z możliwością łatwego dostosowania do młodszych lub starszych grup wiekowych.
 • Lekcje obejmujące działania praktyczne i z wykorzystaniem multimediów.
 • Lekcje skoncentrowane na rozwijaniu w dzieciach umiejętności XXI wieku.

Przybliż swoim uczniom prawdziwy świat dzięki krótkiemu filmowi, który możesz wyświetlić w czasie lekcji.

Tutaj – Dorota, naukowiec z firmy Novozymes, pokazuje, w jaki sposób wykorzystuje się enzymy, aby służyły społeczeństwu.

Daj swoim dzieciom możliwość poznania różnych zawodów dzięki krótkiej wirtualnej wycieczce. Tutaj możesz odwiedzić firmę produkującą enzymy, poznać jej pracowników i pełnione przez nich role oraz zobaczyć w widoku 360 stopni miejsca, w których wykonują swoją pracę.

Więcej  lekcji w przygotowaniu

Pracujemy nad nowymi tematami lekcji i jesteśmy otwarci na współpracę. Interesują nas następujące zagadnienia:

 • białka alternatywne,
 • probiotyki,
 • energia odnawialna i magazynowanie energii,
 • cykl życia produktu w jego powstawaniu i użyciu,
 • rolnictwo odnawialne,
 • przyszłość opieki zdrowotnej,
 • nauka o kosmosie na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Jeśli chcesz nas wesprzeć w rozwoju, czy to ciekawymi treściami, czy wynikami swoich badań, skontaktuj się z nami pod adresem mail@bonolab.com.

Nasz cel

W BonoLab tworzymy szablony niezwykłych lekcji STEAM dla nauczycieli, które główny nacisk kładą na rozbudzanie dziecięcej ciekawości i naukę relacji społecznych. Nasze lekcje obejmują zarówno zajęcia z użyciem multimediów, jak i podejście praktyczne. Są one starannie opracowane, aby budować w dzieciach pewność siebie, zdolność radzenia sobie z nowymi wyzwaniami oraz rozwijać w nich umiejętność uczenia się przez całe życie.

Naszym celem jest inspirowanie dzieci do uczenia się za pomocą różnych historii i wyzwań wziętych z życia, opracowanych we współpracy z najlepszymi zrównoważonymi i innowacyjnymi firmami. Skupiamy się na kwestionowaniu znanych metod i znajdowaniu nowych sposobów rozwiązywania problemów, a nie tylko na wykonywaniu instrukcji i przypominaniu sobie informacji.

O nas

BonoLab został założony w 2021 roku przez Dorotę Nissen i Piret Liv Stern Dahl.

Jesteśmy dwiema entuzjastycznymi osobami z pasją do rozwijania technologii i zrównoważonego rozwoju. Same jesteśmy matkami i dostrzegamy brak materiałów przygotowujących nasze pociechy do pracy w przyszłości w różnych profesjach, dlatego chcemy inspirować młodsze pokolenia do bycia innowatorami jutra!

Naszą ambicją jest dostarczanie bezpłatnych pomysłów na lekcje do szkół podstawowych na całym świecie. Posiadamy rozległą sieć połączeń społecznych, naukowych i edukacyjnych. Współpracujemy z firmami, uniwersytetami, szkołami, nauczycielami i specjalistami ds. edukacji, aby tworzyć treści wysokiej jakości.

 

Contact

mail@bonolab.com
+45 31 21 10 02
Hestkøbvej 11B
3460 Birkerød
Denmark
VAT: DK42293172